Prp Destekli Saç EkimiAytekin DAĞDELEN Clinikte, uygulanan saç ekimi işlemlerinde yüksek sayıda saç kökü miktarlarının nakledilmesi, tek seansta memnuniyet verici sonuçlar ortaya çıkması, özellikle işlem sonrasında kişilerin kısa sürede güncel yaşamlarına hızla dönebilme konforuna sahip olması sebebi ile cliniğimizde yalnızca FUE ile saç ekimi gerçekleşmektedir. İşlem içerisinde deri üzerindeki doku iyileşmesini kısa sürede sağlaması, sac köklerinin uzun sürede canlı kalmasını sağlaması ve sac köklerinin ekildiği bölgede tekrar kişinin vücuduna uyumunu sağlaması sebebi ile saç ekimi PRP desteği ile uygulanmaktadır.

PRP(Platelet Rich Plazma) doku iyileşmesindeki rolüyle tıpta birçok tedavide uygulanmaktadır. Özellikle yaralanmalarda ve sakatlıklarında dokuyu normalden 2 kat hızla iyileştirmesi ile dikkat çekmiştir. Günümüzde sıkça uygulanan bir tedavidir. Sac ekiminde tecrübe ve deneyim sahibi hekimler tarafından saç ekiminde Fue tekniği ile uygulanmaktadır.

PRP tedavisi aynı zamanda büyüme faktörü ile hem dış ortamda saç kökünün sağlam kalmasını sağlamakta, hem de ekildiği yerde içerdiği yeni mikrodamar oluşturcu büyüme hormonu ile kısa sürede saç köklerinin oksijen ve besin alımını sağlamaktadır. Bu sebeple İşlem sonrasında saç çıkış hızının artmasında da etkilidir.