FUE ile Kaş EkimiKıl kökü nakilleri arasında, en fazla özen isteyen ve en fazla dikkat gerektiren uygulama kaş ekimidir. Kaş yüzde, en belirgin yapı olduğu için; ekim açısı, ekim yönü, ve belirlenen kaş şekli uzman hekim tarafından çok dikkatli dizayn edilmelidir.

Kaş dökülmesi, genellikle uzun süre aynı bölgeden kaş alımı yapılması, saç kıran gibi cilt hastalıkları, kalıcı makyaj, kemoterapi tedavisi, vb. sonucunda oluşur. 1-2 yıllık bekleme süreci sonunda yerine gelmeyen kaşlarda, kaş ekimi yapmak gerekmektedir. Kaş ekimi saç ekimi gibi ense bölgesinin en alt bölümündeki nispeten ince kıllardan çıkarılmaktadır. Ense bölgesinde var olan bu kıllar mikromotor yardımı ile en ince punchlar kullanılarak toplanmaktadır.

Enseden çıkarılan kıl köklerinin, kaş ekimi için tekli olması tercih edilir. Çoklu greftler kaşın doğallığını bozmaktadır. Kaş ekiminde de diğer kıl nakillerinde olduğu gibi basit bir Lokal anestezi ile işlem yapılır, günümüzde kaş ekimi kişinin işlem sonrasında ağrı hissetmediği konforlu bir operasyon haline gelmiştir. Ekim işleminde kaşın anatomik yapısı ve kaşların yönlerine dikkat edilmesi gerekmektedir. Uzman doktorlar ve deneyimli ekip tarafından yapılan kaş ekimleri son derece doğal bir görünüm sağlamaktadır. Kaşların kendini toplaması ve gerçek şeklini alması 8 -12 ay gibi bir süre alır.